27. 6. 1929
Narozena ve Vsetíně v umělecké rodině. Matka byla herečkou, tanečnicí a zpěvačkou, otec byl muzikant.
1946
Pracuje jako tovaryška u švadleny.
1948 – 1952
Zpívá s kapelou Vsacan.
1950
Začíná pracovat ve vsetínské prodejně Supraphonu, kde setrvává až do roku 1985, kdy odchází do důchodu.
1951 – 1993
Zpívá s folklórní hudební skupinou BROLN, se kterou absolvuje stovky vystoupení jak v tehdejším Československu, tak i v zahraničí (Vietnam, Čína, Mongolsko, SSSR, Korea, Kuba, Belgie, Velká Británie, Senegal, Bulharsko, Rumunsko, Japonsko, USA, Kanada, Polsko, Německo, Holandsko, Finsko, Dánsko).
1955
Zpívá na Světovém festivalu mládeže a studentstva ve Varšavě, odkud si dováží Bronzovou cenu.
1957
Získává Stříbrnou cenu na festivalu v Moskvě.
1969
Začíná zpívat s cimbálovou muzikou Technik Ostrava, se kterou příležitostně vystupuje až do roku 2011. Společně natočili desítky písniček, které vyšly na několika deskách.
1970
Umírá její manžel muzikant Ludvík Schmidt. Z jejich svazku vzešla dcera Zuzana, která také dělá muziku.
1979
Získává titul Zasloužilá umělkyně a vychází její první LP s názvem Jarmila Šuláková. Na obal ji namaloval akademický malíř Karel Hofman, který žil dlouhá léta na Soláni u Velkých Karlovic na Valašsku (viz. píseň Fleretu Maloval mňa malíř).
1989
Získává titul Národní umělkyně.
1993
Vychází její druhá deska s názvem A vy páni muziganti.
1994
V zimě se seznamuje s kapelníkem Fleretu Zdeňkem Hrachovým a přijímá nabízenou spolupráci, která plynule pokračuje až do roku 2011. S Fleretem absolvuje během 17 let stovky koncertů.
1995
Vychází jedno z nejúspěšnějších alb Fleretu s názvem Zafúkané, na kterém zpívá písničku Doma najlepší. Na podzim natáčí album Fleret & Jarmila Šuláková, to se objevuje na pultech začátkem roku následujícího.
1996
Vychází její třetí deska Valaši, Valaši a také společné album s Danou Janíkovou, které nese název Ej, ženy, ženy.
1999
Natáčí s Fleretem píseň Svadební na album Tož tadyk ju máte.
2000
Vychází album Tož ščasné a veselé, plné vánočních koled, které natočila spolu s Fleretem.
2001
Vychází její čtvrtá deska, která se jmenuje Okolo Súče.
2004
Na svět přichází další deska, opět s jednoduchým a výstižným názvem Jarmila Šuláková. Samozřejmě se liší od té z roku 1979, kterou vydal Supraphon.
2006
Vychází třetí společné album Fleretu a Jarmily Šulákové, které nese název Zapřahajte žebřiňák.
2008
Z rukou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka přebírá titul Osobnost Zlínského kraje.
2009
Valašská královna slaví osmdesát let. Při příležitosti velkého životního jubilea vzniká kompilace Fleret a Jarmila Šuláková: Až zavřu dvéři. Odehrává se také velký koncert v Ostravě, kde kromě oslavenkyně a cimbálové muziky Technik vystoupují hosté Josef Laža, Ludvík Vaculík, Jan Zaviačič, Pavel Ptáček a také sólisté Techniku - Marek Smetka a Jan Crha.
2011
Po pětašedesáti letech aktivního zpívání odchází do zaslouženého hudebního důchodu, její poslední oficiální koncert se odehrává na vizovickém Trnkobraní, kde vystupuje společně s kapelou Fleret.
2012
Po necelém roce se v červenci objevuje na Rockové noci pod hvězdami v Zádveřicích, kde si opět zazpívala s Fleretem.
2014
Ve velkém sále Domu kultury ve Vsetíně se při příležitosti jejích osmdesátých pátých narozenin uskutečnil slavnostní koncert s názvem „Pocta Jarmile Šulákové“. Gratulovat přišli Josef Laža, Zdeňka Straškrabová, Stanislav Tomanec, Vlasta Grycová, Pavel Ptáček, Jan a Liselotte Rokytovi či Jan Zaviačič a mnozí další.
2016
V říjnu přichází nečekaná zpráva: „Tradice pokračuje. S kapelou Fleret bude zpívat dcera Jarmily Šulákové!“ Vizovická kapela skutečně oslovila její dceru Zuzanu a během podzimu s ní nazkouší dobře známé písničky, aby před Vánoci vyrazili na první společné koncerty. V listopadu vychází první autorizovaná a dlouho očekávaná kniha o životě Jarmily Šulákové, která nese název Obyčejná valašská cérka.
2017
11. února umírá ve věku osmdesáti sedmi let ve vsetínské nemocnici. Pohřeb v rodinném kruhu se koná 17. února, probíhá také několik vzpomínkových akcí, například v zaplněném vsetínském kině Vatra. Počátkem března rozhodlo město Vsetín o udělení Zvláštní ceny města Vsetína in memoriam.